legenda mikolaj17 grudnia 2018 r. na oddziale pediatrycznym WSS gościliśmy aktorów Teatru Prekursor Artystyczny w Krakowie z przedstawieniem pt. „Legenda o św. Mikołaju”. Artyści w zabawny sposób przedstawili życiorys świętego Mikołaja oraz zjazd świętych Mikołajów z różnych krajów. Aktorzy wcielali się w postacie rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia, wykorzystując efektowne i wzorowane na historycznych strojach kostiumy np. rosyjskiego Dieduszki Moroza, pochodzących z Włoch - Wróżki Befany i Babbo Natale, amerykańskiego Santa Clausa, chorwackiego Svati Nikola, francuskiego Pere Noel. Dzieci na całym świecie czekają na swojego darczyńcę. Dzieciom ze szpitala czas oczekiwania na powrót do zdrowia wypełniła wspaniała zabawa, tańce, radość i śmiech. Dzięki sponsorowi - Firmie KEGAR każde dziecko przebywające na oddziałach otrzymało mikołajowe czapki wypełnione puzzlami, kostką Rubika i maskotką.

Małgorzata Somionka