kursanci6 grudnia kolejna grupa słuchaczy i wykładowców słupskiej Szkoły Policji w tegoroczne Mikołajki odwiedziła Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku - Oddział Pediatryczny i Chirurgię dla Dzieci. Tym razem z policjantami przybył święty Mikołaj wraz z uroczą Śnieżynką. W rolę darczyńców wcielili się młodzi policjanci, którzy w Słupsku przebywają na szkoleniu zawodowym podstawowym. Uczynili to z potrzeby serca, gdyż sami wiedzą jaką radość przynosi otrzymywanie prezentów, zwłaszcza gdy prezenty te są niespodziewane. Wszystkie prezenty słuchacze przygotowali samodzielnie a  największą nagrodą dla nich za włożony wysiłek była radość na twarzach dzieci oraz wzruszenie towarzyszących im rodziców.

Do wspólnego spotkania dołączyli także uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 5 z nauczycielką świetlicy. Przekazali oni na oddziały dziecięce gry planszowe i puzzle, które zebrali we wspólnej zbiórce na rzecz hospitalizowanych dzieci. Bardzo dziękujemy za akcję zbiórki i przekazane upominki, ale przede wszystkim za pamięć o dzieciach przebywających w szpitalu.

Dzieci zadowolone i Mikołaj także. Aż żal było kończyć spotkanie!

Ewa Tyborczyk

Ewa Nowicka