radioDzień ŚW. MIKOŁAJA jest obchodzony u nas tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Biskupowi przypisywane są legendarne i dobre uczynki, między innymi ten, że rozdał cały majątek biednym. Jest patronem żeglarzy, bankierów i opiekunem sierot. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci, a zwłaszcza te przebywające w szpitalu.

6-go grudnia z niespodziankami od Świętego Mikołaja przybyli przedstawiciele RADIA GDAŃSK, Zarządu WSS w Słupsku z prezesem Andrzejem Sapińskim na czele. Świąteczna drużyna odwiedziła najmłodszych i starszych podopiecznych szpitala w Słupsku. Rozdano 50 paczek na oddziałach: pediatrii i chirurgii dla dzieci.

Mikołaja przywitały radość, uśmiech a przede wszystkim wielkie zaskoczenie rodziców i pacjentów, personelu medycznego i nauczycieli. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów, bo w taki dzień od rana wypatrywały Świętego Mikołaja i czekały na prezenty. A co przyniósł Mikołaj? Puzzle, zabawki, gry, czapki, skarpetki i słodycze znalazły się w paczkach od Mikołaja Radia Gdańsk. Były też wywiady, wspólne zdjęcia i podziękowania a pacjenci oddziałów jeszcze długo będą wspominali ten mikołajkowy dzień na oddziałach.

Mikołajkowe paczki napełnili prezentami: Pomorskie Centrum Hurtowe RENK, firma Playmobil, Grupa JD Kulej autoryzowany dealer Peugeot i KIA w Trójmieście, Victoria Cymes – producent soków dla dzieci, Black Management Witold Czarnowski, firma Trefl i Coca Cola Trójmiasto.

DZIECI SZCZĘŚLIWE, MIKOŁAJ TAKŻE - tak w wywiadzie skomentował wizytę Mikołaja Radia Gdańsk prezes naszego szpitala:

„Bardzo się cieszymy z wizyty Radia Gdańsk i Mikołaja w naszym szpitalu.Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować całej redakcji. Jest to wspaniała inicjatywa. Radio co roku odwiedza naszych najmłodszych podopiecznych. To są pacjenci, którzy wymagają najwięcej serca. Wydaje mi się, że o nich trzeba w szczególny sposób pamiętać i dlatego serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom Radia Gdańsk” - mówił prezes słupskiego szpitala Andrzej Sapiński.

Ewa Tyborczyk

synergia logo