radioDzień ŚW. MIKOŁAJA jest obchodzony u nas tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Biskupowi przypisywane są legendarne i dobre uczynki, między innymi ten, że rozdał cały majątek biednym. Jest patronem żeglarzy, bankierów i opiekunem sierot. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci, a zwłaszcza te przebywające w szpitalu.

6-go grudnia z niespodziankami od Świętego Mikołaja przybyli przedstawiciele RADIA GDAŃSK, Zarządu WSS w Słupsku z prezesem Andrzejem Sapińskim na czele. Świąteczna drużyna odwiedziła najmłodszych i starszych podopiecznych szpitala w Słupsku. Rozdano 50 paczek na oddziałach: pediatrii i chirurgii dla dzieci.

Mikołaja przywitały radość, uśmiech a przede wszystkim wielkie zaskoczenie rodziców i pacjentów, personelu medycznego i nauczycieli. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów, bo w taki dzień od rana wypatrywały Świętego Mikołaja i czekały na prezenty. A co przyniósł Mikołaj? Puzzle, zabawki, gry, czapki, skarpetki i słodycze znalazły się w paczkach od Mikołaja Radia Gdańsk. Były też wywiady, wspólne zdjęcia i podziękowania a pacjenci oddziałów jeszcze długo będą wspominali ten mikołajkowy dzień na oddziałach.

Mikołajkowe paczki napełnili prezentami: Pomorskie Centrum Hurtowe RENK, firma Playmobil, Grupa JD Kulej autoryzowany dealer Peugeot i KIA w Trójmieście, Victoria Cymes – producent soków dla dzieci, Black Management Witold Czarnowski, firma Trefl i Coca Cola Trójmiasto.

DZIECI SZCZĘŚLIWE, MIKOŁAJ TAKŻE - tak w wywiadzie skomentował wizytę Mikołaja Radia Gdańsk prezes naszego szpitala:

„Bardzo się cieszymy z wizyty Radia Gdańsk i Mikołaja w naszym szpitalu.Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować całej redakcji. Jest to wspaniała inicjatywa. Radio co roku odwiedza naszych najmłodszych podopiecznych. To są pacjenci, którzy wymagają najwięcej serca. Wydaje mi się, że o nich trzeba w szczególny sposób pamiętać i dlatego serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom Radia Gdańsk” - mówił prezes słupskiego szpitala Andrzej Sapiński.

Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

synergia logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266