20181031 14302331 października na oddziale pediatrycznym odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze, które prowadziła pani Magdalena Owczarek - bibliotekarka Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Magda czytała kolejne odsłony Koszmarnego Karolka. Tym razem dzieci usłyszały o nocnej wizycie Karolka z klasą w Muzeum. Okazało się jednak, że dzieci wcale nie były zainteresowane nocnym pobytem w Muzeum. Nudziły się bardzo więc Karolek z Damianem postanowili postraszyć dla zabawy swoje koleżanki i opiekujące się dziećmi panie nauczycielki p. Miodzik i p. Kat-Toporska. Dziewczynki również wpadły na ten sam pomysł… Co z tego wynikło dowiecie się sięgając po książkę Francesco Simon „Koszmarny Karolek i wampirozombi”.

Przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy obchodzi się w polskiej tradycji Dziady, Zaduszki, czyli nasze, polskie Halloween – nie mogło zabraknąć rozmowy na temat strachów, duchów i duszków. Dzieci samodzielnie wykonały białe duszki, które bardzo się im i ich rodzicom - podobały. Dziękujemy za ciekawe zajęcia czytelnicze i duszki!

Ewa Nowicka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć