20180912 142532Pani Magdalena Owczarek, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Filii 11, na pierwszym w tym roku spotkaniu czytała dzieciom kolejne przygody Niesfornego Karolka Francuzki  Simon pt.

„Koszmarny Karolek i bestia boiska”. Przeczytała dwa rozdziały tej pouczającej książki.

Pierwszy rozdział „Koszmarny Karolek i dziennik Damiana” mówi o przygotowaniach do prezentacji dziennika prowadzonego przez brata Karolka Damiana. Prowadził on dziennik, który miał zaprezentować na spotkaniu rodziców. Niesforny Karolek dokonał bez wiedzy brata korekty wpisów.  Co z tego wynikło? Jedna wielka awantura i rozczarowanie… Karol przekonał się, dlaczego nie można podszywać się pod kogoś innego i czytać dziennika bez ich zgody właściciela.

Drugi rozdział „ Koszmarny Karolek i bestia boiska” poruszał problem właściwej rywalizacji i współpracy podczas rozgrywek na boisku. Fair play okazał się tylko sędzia – nauczycielka. Wygrała ona nagrodę – dwa bilety na wielki mecz. Karolek i jego koledzy grali okropnie. Przepychankom, faulom i nokautom nie było końca.

Ponieważ pacjentów oddziału chirurgicznego zaciekawiła twórczość Francuzki Simon, p. Magda przeczytała  jeszcze fragmenty książki „Tylko nie gotujcie Kopciuszka”. To kolejna książka, która przedstawia w zabawny sposób szkolne perypetie. Poznajemy dwie klasy: jedna to pozytywne postacie bajkowe, a druga  postacie budzące strach, przerażenie i niepokój...Co było dalej? Musicie udać się do biblioteki czy czytelni i odkryć sami. Na pewno warto sięgnąć po te pozycje!!!

M. Somionka, E. Nowicka, E. Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć