1a22 października 2019r. w słupskim szpitalu odbyło się czytelnicze spotkanie z Radną p. Małgorzatą Lenart. Pani Małgorzata zaproponowała zebranym uczestnikom spotkania: pacjentom oddziału, rodzicom, opiekunom i nauczycielom odczytanie ze zbioru „Baśnie regionu słupskiego” baśni „Czerwone trzewiki zaklętej kasztelanki” „Zaczarowana księżniczka” oraz legendy „O słupskich wiedźmach i dzielnym szewczyku”. Dzieci i rodzice z ciekawością słuchali czytanej przez Radną baśni i z dużym zaciekawieniem śledzili losy kasztelanki i szewczyka.

Większość uczestników spotkania pochodziła z regionu słupskiego. Poprzez czytanie i słuchanie mieli oni możliwość poznania regionalnych osobliwości ukrytych w podaniach autorstwa Jolanty Nitkowskiej-Węglarz, która w bardzo ciekawy sposób opowiada o historii Pomorza. Pani Jolanta jest autorką wielu bajek, baśni i legend pomorskich między innymi: „Baśnie z regionu słupskiego”, „Wyprawa do Krainy Baśni”, „O słupskich wiedźmach i dzielnym szewczyku”, „Dwanaście tańczących księżniczek”, „Królestwo zaczarowanych opowieści”.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i organizowanej przez nas akcji Słupscy Radni - Dzieciom. Pani Małgorzata na koniec spotkania otrzymała od dzieci i rodziców podziękowania oraz certyfikat znakomitego lektora. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy za chęć włączenia się do akcji czytania hospitalizowanym dzieciom i spędzony z nami czas.

Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk