r kruk21 października 2019 r. na oddziale chirurgicznym mali pacjenci wraz z opiekunami uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu ze wspaniałym lektorem i jednocześnie aktorem. Pan Ryszard przybył z workami zabawek, książeczek i słodyczy. Dzieci z ogromną uwagą słuchały czytanych przez Radnego wierszyków: J. Brzechwy „Na straganie”, M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha”,  M. Bubicz „Wesołe rymowanki o zabawkach”, bajeczki W. Birek „Nazywam się Burasek” oraz baśni braci Grimm „Stoliczku nakryj się”. Słuchaczom tym małym i większym najbardziej spodobała się recytacja z pamięci wierszy „Paweł i Gaweł” – A. Fredry i „Żuk” – J. Brzechwy, których zacny gość nauczył się będąc uczniem. Swoim aktorskim występem zachęcił i ośmielił przedszkolaków do śpiewania piosenek i recytowania wierszyków. W nagrodę każdy z obecnych na spotkaniu został obdarowany słodyczami. Prezenty w postaci zabawek i książeczek trafiły na świetlice przyszpitalne. Wszyscy świetnie bawili się. A znakomity lektor na pamiątkę tego wydarzenia otrzymał CERTYFIKAT, serduszko z origami oraz numer specjalny EKOLUDKA - Gazetkę Jubileuszową z okazji 60-lecia istnienia szkoły w szpitalu.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk