6Dzieciństwo bez wierszy Jana Brzechwy? To niemożliwe! Ciekawy, zabawny i zaskakujący świat utworów Jana Brzechwy jest jedyny w swoim rodzaju i o tym mogli się przekonać uczestnicy spotkania z Radną p. Renatą Stec. 16 października na oddziale chirurgicznym dla dzieci p. Renata Stec czytała małym i większym pacjentom oddziału oraz ich rodzicom najpiękniejsze wiersze  najznakomitszego polskiego poety. Z wielkim zaciekawieniem i skupieniem uczestnicy spotkania słuchali tych ponadczasowych utworów jak: „Skarżypyta”, „Samochwała,” „Leń” „Kłamczucha”, „Pytalski”. Inne najzabawniejsze, znane i kochane przez dzieci i dorosłych wiersze takie, jak: „Na straganie”, „Pomidor”, „Arbuz”, „Grzyby”, „Jajko”, „Rzepa i miód” niosły za sobą dużo humoru, ale także przesłanie. Bohaterami wierszy są również zwierzęta: „Kwoka”, „Ptasie radio”, Opowiedział dzięcioł sowie”, „Koziołeczek”. Jan Brzechwa poprzez perypetie zwierząt przekazuje każdemu, kto je słucha lub czyta ważny morał. Wiersze więc bawiąc i ucząc ukazują nasze zachowania i postawy, zarówno te dobre, jak i te niewłaściwe.

Sam wybór najbardziej znanych małych form poetyckich, które na stałe weszły w kanon literatury dziecięcej będą towarzyszyć najmłodszym czytelnikom przez całe dzieciństwo. Ich znakomitym uzupełnieniem były ciepłe i sympatyczne ilustracje zilustrowane przez mistrza Jana Marcina Szancera. Piękne, głośne i dynamiczne czytanie p. Renaty Stec sprawiło, że na twarzy każdego dziecka i rodzica zagościł uśmiech! Były też ciepłe rozmowy i podarunki. Bardzo dziękujemy za to spotkanie, włączenie się do społecznej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i akcji Słupscy Radni – Dzieciom.

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka