dzien przyjaciela12 czerwca 2019 r. uczennice – wolontariuszki z ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Kończewie pod opieką Pani pedagog Katarzyny Butowskiej wpadły na wspaniały pomysł i uczciły nietypowe święta: Dzień Przyjaciela (obchodzony 9 czerwca) i Dzień Przyjaźni (obchodzony 30 lipca). Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, nazywany też Międzynarodowym Dniem Koleżeństwa, to ważny dzień w kalendarzu świąt nietypowych. Jest to stosunkowo młode święto - obchodzimy je dopiero od 2011 roku. O jego powadze niech świadczy sam fakt, że ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Jakie jest jego przesłanie? Główny nacisk kładzie się w tym przypadku na wzmacnianie więzi międzyludzkich oraz szacunku i zrozumienia między przedstawicielami różnych narodów i kultur.

Dziewczęta przywiozły ze sobą drewniane serduszka, kwiatki i motylki, które wspólnie z dziećmi ozdabiały plasteliną lub farbami plakatowymi w piękne kolorowe wzory. Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie słowa i gesty, którymi witają się ludzie. Czasem przyjaciel jest nam bliższy niż własny brat albo siostra. Trochę to smutne, ale nikt nie ma wpływu na to kto jest naszym rodzeństwem. A przyjaciela wybieramy świadomie. Warto więc dbać o nich, bo dobry przyjaciel to prawdziwy skarb. Dzisiaj częściej przemieszczający się ludzie nie mają okazji, by zbudować trwałe więzi na dłużej. Tym bardziej warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi, nie tylko w Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok i przez całe życie. Zdaniem naukowców ludzie, którzy mają oddanych przyjaciół są szczęśliwsi!

A wolontariuszkom z Kwakowa serdecznie dziękujemy za ich piękną inicjatywę i postawę.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266