dzien przyjaciela12 czerwca 2019 r. uczennice – wolontariuszki z ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Kończewie pod opieką Pani pedagog Katarzyny Butowskiej wpadły na wspaniały pomysł i uczciły nietypowe święta: Dzień Przyjaciela (obchodzony 9 czerwca) i Dzień Przyjaźni (obchodzony 30 lipca). Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, nazywany też Międzynarodowym Dniem Koleżeństwa, to ważny dzień w kalendarzu świąt nietypowych. Jest to stosunkowo młode święto - obchodzimy je dopiero od 2011 roku. O jego powadze niech świadczy sam fakt, że ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Jakie jest jego przesłanie? Główny nacisk kładzie się w tym przypadku na wzmacnianie więzi międzyludzkich oraz szacunku i zrozumienia między przedstawicielami różnych narodów i kultur.

Dziewczęta przywiozły ze sobą drewniane serduszka, kwiatki i motylki, które wspólnie z dziećmi ozdabiały plasteliną lub farbami plakatowymi w piękne kolorowe wzory. Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie słowa i gesty, którymi witają się ludzie. Czasem przyjaciel jest nam bliższy niż własny brat albo siostra. Trochę to smutne, ale nikt nie ma wpływu na to kto jest naszym rodzeństwem. A przyjaciela wybieramy świadomie. Warto więc dbać o nich, bo dobry przyjaciel to prawdziwy skarb. Dzisiaj częściej przemieszczający się ludzie nie mają okazji, by zbudować trwałe więzi na dłużej. Tym bardziej warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi, nie tylko w Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok i przez całe życie. Zdaniem naukowców ludzie, którzy mają oddanych przyjaciół są szczęśliwsi!

A wolontariuszkom z Kwakowa serdecznie dziękujemy za ich piękną inicjatywę i postawę.

Małgorzata Somionka, Ewa Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

synergia logo

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266