dzien dziecka7 czerwca 2019r. na oddziale pediatrycznym pod opieką p. Lilianny Lipnickej gościliśmy uczniów I klasy  (kierunek: Technik fotografii i multimediów) Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku z przedstawieniem „Muzyka w bajkach Disneya”.

Spotkanie wpisuje się w czerwcowe obchody Dnia Dziecka. Pacjenci oddziału, zgromadzony personel medyczny, rodzice i nauczyciele przenieśli się  w beztroski świat bajek Wolta Disneya. Była to magiczna podróż, która przybliżyła  uczestników spotkania do znanych dzieciom postaci bajek i filmowych ekranizacji oraz do wspólnego śpiewania i zabawy. Wspólne zabawy przeplatały występy solistów i chóru. Na ekranie – tablicy multimedialnej wyświetlały się filmowe fragmenty bajek, z których pochodziła muzyka śpiewanych piosenek.

Twórczość Walta Disneya ukazana została w piosenkach: „Mam tę moc” i „Ulepimy dziś bałwana” – z filmu „Kraina Lodu”, „Chwytam wiatr” – „Merida Waleczna”, „Tej historii bieg” – „Piękna i Bestia”, „Miłość rośnie wokół nas” i „Hukana Makata” – „Król Lew”,  „Pół kroku stąd” – „Vaiana skarb oceanu”, „Kolorowy wiatr” - „Pocahontas”, „Nie bój się chcieć” – „Zwierzogród.

Na koniec wszyscy odśpiewali „Bo świat to my”. Goście obdarowali hospitalizowane dzieci słodkościami, sokami i owocami. Było też wspólne zdjęcie wykonane przez przyszłego fotografa. Dziękujemy za wspaniałą podróż i spotkanie z ulubionymi bajkami i z piękną, wzruszającą muzyką. Udało się wprowadzić wszystkich w magiczny nastrój i chociaż na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266