dzien dziecka7 czerwca 2019r. na oddziale pediatrycznym pod opieką p. Lilianny Lipnickej gościliśmy uczniów I klasy  (kierunek: Technik fotografii i multimediów) Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku z przedstawieniem „Muzyka w bajkach Disneya”.

Spotkanie wpisuje się w czerwcowe obchody Dnia Dziecka. Pacjenci oddziału, zgromadzony personel medyczny, rodzice i nauczyciele przenieśli się  w beztroski świat bajek Wolta Disneya. Była to magiczna podróż, która przybliżyła  uczestników spotkania do znanych dzieciom postaci bajek i filmowych ekranizacji oraz do wspólnego śpiewania i zabawy. Wspólne zabawy przeplatały występy solistów i chóru. Na ekranie – tablicy multimedialnej wyświetlały się filmowe fragmenty bajek, z których pochodziła muzyka śpiewanych piosenek.

Twórczość Walta Disneya ukazana została w piosenkach: „Mam tę moc” i „Ulepimy dziś bałwana” – z filmu „Kraina Lodu”, „Chwytam wiatr” – „Merida Waleczna”, „Tej historii bieg” – „Piękna i Bestia”, „Miłość rośnie wokół nas” i „Hukana Makata” – „Król Lew”,  „Pół kroku stąd” – „Vaiana skarb oceanu”, „Kolorowy wiatr” - „Pocahontas”, „Nie bój się chcieć” – „Zwierzogród.

Na koniec wszyscy odśpiewali „Bo świat to my”. Goście obdarowali hospitalizowane dzieci słodkościami, sokami i owocami. Było też wspólne zdjęcie wykonane przez przyszłego fotografa. Dziękujemy za wspaniałą podróż i spotkanie z ulubionymi bajkami i z piękną, wzruszającą muzyką. Udało się wprowadzić wszystkich w magiczny nastrój i chociaż na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka