329 maja 2019 r. na oddziałach dziecięcych WSS w Słupsku odbyło się ciekawe spotkanie z bibliotekarką panią Magdaleną Owczarek. Poznaliśmy kolejne przygody Koszmarnego Karolka i jego brata Damiana. Chłopcy w zabawny sposób pokazują uczucia dzieci, jakie towarzyszą przygotowaniom przyjęcia urodzinowego oraz jakie są ich oczekiwania, co do zapraszanych gości, czy otrzymywanych prezentów… Każde dziecko chciałoby mieć udane przyjęcie a prezenty były wymarzone. Czy uroczystość przebiegała po myśli chłopca i spełniły się jego marzenia, dowiecie się sięgając po kolejny tomik Francesca Simon pt. „Koszmarny Karolek ma urodziny”. Następnie pani Magda poprowadziła ekologiczne warsztaty recyklingowe.  Mali pacjenci oddziału chirurgicznego ochoczo wykonywali laurki dla rodziców i żółwiki wykorzystując materiały z recyklingu. Ponadto zobaczyli, jak można ponownie wykorzystać odpady i jak dać odpadom nowe życie. Spotkanie odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze. Wykonane zwierzaki sprawiły radość i bardzo cieszyły twórczych wykonawców.

Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka, Ewa Nowicka