Piknik naukowy z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka postanowiliśmy spędzić w naszej szkole trochę inaczej. Wspólnymi siłami całej szkolnej społeczności zorganizowaliśmy Szkolny Piknik Naukowy. W związku z tym, że bierzemy udział w dużym unijnym projekcie „Rejs Po Wiedzę”, impreza miała wiele elementów edukacji morsko- żeglarskiej. Przez kilka godzin uczniowie klas I-VIII bawili się ucząc i zdobywając kolejne „Porty wiedzy”. Zadania na portach to:

-Port sprawności fizycznej ( rzuty kołem ratunkowym, przeciąganie liny, zakładanie kamizelek ratunkowych)

- Port wiedzy o wodzie ( ciekawostki o rybach i wodach naszego kraju)

- Port sprawności manualnej (zaplatanie sieci)

- Port survivalowy ( nauka rozpalania ognia krzesiwem)

-Port sprawności marynarskiej (wiązanie węzłów)

- Port- Morskie Origami (tworzenie łódek i rybek z papieru)

- Port- Kompas ( obsługa kompasu i odczytywanie hasła z kodu flagowego)

- Port plastyczny ( malowanie żaglowców i wykonywanie rysunków na stretchu)

-Port Chill Out ( strefa relaksu)

W międzyczasie można było posilić się kiełbaską z grilla, naleśnikami, zupą, oraz pysznymi ciastami, popijając lemoniadę. Ciasta, które jedliśmy przyniosła każda klasa. Brały one udział w konkursie na najpiękniejsze marynistyczne ciasto. Żal było kroić te arcydzieła sztuki cukierniczej.

Wielu uczniów przyszło przebranych za: marynarz, piratów i stworzenia wodne. Było bardzo kolorowo.

Na szczęście obyło się bez wypadków, ale z pomocą czekała szkolna Pielęgniarka. W gabinecie można było zmierzyć sobie ciśnienie, sprawdzić wagę i wzrost. Nawet pogoda tego dnia nam dopisała. Na końcu nagrodziliśmy zwycięzców we wszystkich kategoriach a klasy dostały od Dyrekcji cukierki.

To był bardzo intensywny dzień, Dziękujemy wszystkim nauczycielom, zaangażowanym rodzicom, pracownikom obsługi za pomoc w realizację tego przedsięwzięcia. Naszym uczniom życzymy uśmiechu i pogody ducha nie tylko w Dniu Dziecka, ale także przez cały rok.

DSC 0263

DSC 0110DSC 0098DSC 0127