logo łajba z nutkami

 

 

23 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się XXV Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2022”. Patronat honorowy nad festiwalem objął senator RP – Kazimierz Kleina. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor SP nr 9 w Słupsku – Paweł Dajer.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w trzech kategoriach: soliści klas 1-3, soliści klas 4-8, zespoły. 17 solistów i 7 zespołów ze szkół podstawowych ze Słupska, Ustki, Kobylnicy, Bierkowa, Zaleskich, Objazdy, Miasta, Waliszewa oceniało jury w składzie: przewodniczący: Piotr Merecki – dziennikarz radiowy, muzyk, wokalista, członkowie: Marian Szarmach – muzyk, perkusista, Zbigniew Bałbatun – nauczyciel gry na gitarze w MDK-u, sekretarz – Marzena Angelika Kujawska-Kożuchowska, nauczycielka wychowania fizycznego w SP 9.

W kategorii solistów klas 1-3 I miejsce zajęła Oliwia Pitura z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. II miejsce przypadło Karinie Hermann ze Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku, a III miejsce zajęła Agnieszka Rybak ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Wyróżnienie przyznano Natalii Szymczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce.

W kategorii solistów klas 4-8 I miejsce zajęła Blanka Korniluk z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej w Słupsku. II miejsce przypadło Jakubowi Młynarzowi z Łap Music School w Miastku, a III miejsce zajęła Martyna Kotowicz ze Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku. Wyróżnienie przyznano Szymonowi Krzewińskiemu, ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, Hannie Chedzie ze Szkoły Podstawowej w Objeździe, Julii Janczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku.

W kategorii zespoły I miejsce zajął Zespół ANDANTE z Domu Kultury w Ustce. II miejsce przyznano Zespołowi OSTINATO ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku, a III miejsce duet Hanna Boksa, Blanka Korniliuk z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej w Słupsku. Wyróżnienie przyznano Zespołowi MUSZELKI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce.

Podczas festiwalu odbyło się również wręczenie nagród laureatom XX Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic” i XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Łajba 2022”, można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych wysłanych na konkurs. Szczegółowe wyniki tych konkursów są dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku: www.sp9.slupsk.pl w zakładce „Łajba”.

Jesteśmy organizatorem festiwalu od 1995 roku, a kolejne edycje mogą się odbywać dzięki wsparciu mecenasów. W tym roku udzielili wsparcia i ufundowali nagrody: Kazimierz Kleina – senator RP, Przemysław Czarnek – Minister EiN, Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydentka Miasta Słupska, Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu, Wojciech Zdanowicz – Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, Dr inż. kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski – Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Gen. Jarosław Mika – Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Anna Pawłowska-Pojawa – Dyrektor Centrum Informacyjnego MKiDN, Dr Robert Domżał – Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Marzenna Mazur – Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Sławomir Kalicki – Prezes Zarzadu Inter Marine Sp. z o.o., Anna Żołądek- Prezes Zarządu Trzy Fale Sp. z o.o., Bożena Żuk – Dyrektor ODN w Słupsku, Wydawnictwo „Okręty wojenne”, Dominika Korzeniowska-Gudyn – Przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Słupsku, Portal Informacyjny „Żeglarski.info”, Paweł Dajer – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku.

Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2022” udział wzięło ponad 290 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom XXV Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2022 oraz fundatorom nagród, a laureatom gratulujemy!

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI

 

 

imigeaparat

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ  DO OBEJRZENIA RELACJI Z FESTIWALU "ŁAJBA 2022"

 

 

indeks