IMG 1633PHOTO 2021 11 29 10 36 19PHOTO 2021 11 29 10 36 22PHOTO-2021-11-29-10-36-151.jpg

 

 

 

 

 

29 listopada zakończyła się akcja realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON w Twojej Szkole 2021. Dzieci z klas 1-3 przebywające w świetlicy w naszej szkole od września do końca listopada uczestniczyły w kilku patriotycznych warsztatach edukacyjnych podczas których poznawały historię Powstania Warszawskiego. Dowiadywały się o losach jego uczestników, słuchały o Powstańcach i ich heroicznej walce o wolność i wyzwolenie Warszawy spod okupanta. Na zajęciach plastycznych pod opieką pedagogów Brygidy Skolarus, Ewy Tyborczyk i Małgorzaty Somionki własnoręcznie wykonywały i przygotowywały patriotyczne laurki dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Z dużym zaangażowaniem i wg własnych pomysłów wykonano ponad pięćdziesiąt kartek. Kolorowały kolorowanki patriotyczne, wyklejały kontur Polski, wykonały plakat oraz kokardę narodową. Uważnie oglądały przedstawienie pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” oraz prezentacje multimedialne o treściach patriotycznych. Nasze dzieci już wiedzą, dlaczego Powstańcy to wielcy bohaterowie, o co walczyli i czym było Powstanie Warszawskie. Dowiedziały się, że w Powstaniu brały udział również dzieci, które pełniły ważne funkcje. Układały wspólnie, jakie cechy charakteru posiadali „mali bohaterowie”. Wyjaśniały jak być patriotą w obecnym czasie. Chętnie rozwiązywały zagadki patriotyczne z wykorzystaniem koła fortuny i quiz o Polsce.

Udział w spotkaniach z historią był czasem pełnym radosnego tworzenia i działania, rozwijał kreatywność i wrażliwość młodych ludzi, wyzwalał pozytywne emocje. Nasze kartki to symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności nowego pokolenia za ich poświęcenie dla Ojczyzny.

 

Brygida Skolarus, Ewa Tyborczyk, Małgorzata Somionka