28 września chrzest morski 1kcHRZEST2lasa 1a i 4a miały swój wielki dzień. Tego dnia umówiliśmy się na zbiórkę pod szkołą o godzinie 9:30 i wyruszyliśmy na stację kolejową. Rozpoczęliśmy  rozemocjonowani  przygodę .  Minęliśmy Słupsk Północny, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo Słupskie, Ustkę i wysiedliśmy na stacji Ustka Uroczysko. Po dotarciu na plażę uczniowie wykonali zadania: zebrali muszelki dla króla mórz i oceanów, budowali w piasku, szukali skarbów. Po wesołej zabawie do całej naszej gromadki zawitał Neptun wraz z żoną Prozerpiną i dokonał aktu pasowania . Każda klasa musiała zaprezentować królowi jakąś umiejętność, głośno wypowiedzieć swoje imię. Neptun dotknął każdego swoim groźnym trójzębem i pasował na ucznia SP9, a 4a przyjął w poczet społeczności uczniów klas starszych. Po tych przeżyciach pociągiem Polregio wróciliśmy do szkoły. Było wspaniale i dopisała nam cudowna jesienna pogoda.