7 54 czerwca Ariana Raczyńska, Stanisław Wójtowicz i Jarek Wichliński wraz z opiekunką – Anną Butryn udali się do Gdyni. Tam wzięli udział w rejsie na jachcie Por Favor po Zatoce Gdańskiej. Rejs był nagrodą za wysokie wyniki w Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji. Nasi uczniowie znaleźli się wśród 21 nagrodzonych uczniów. 

 W gdyńskiej przystani przywitał ich Leopold Naskręt z Pomorskiego Związku Żeglarskiego i kapitan jachtu Jan Piernikarczyk, wielokrotny mistrz regat. Spotkanie zaczęło się instruktażem na temat bezpieczeństwa zachowania się na morzu i jachcie. Później wszyscy udali się na pokład by rozpocząć rejs. W czasie rejsu kapitan opowiadał o regatach, jachtach, statkach, okrętach. Pogoda była wyśmienita – było ciepło a jednocześnie niezbyt słonecznie, dzięki czemu piekło słońce. Niestety wiatr też nie wiał zbyt mocno, co uniemożliwiało postawienie żagli od samego początku. Dopiero po ponad godzinie kapitan zaangażował „załogę” do stawiania żagli. Jacht płynął wolno, wszyscy delektowali się rejsem i widokami. Uczestnicy widzieli statek ratowniczy przeznaczony do gaszenia pożarów, na którym przeprowadzano test pomp, mijali piękny jacht „Dar Pomorza”, mniejsze jachty, kontenerowce czekające na zezwolenie wejścia do portu oraz okręt wojenny. Po pięciu godzinach pływania po Zatoce i pożegnaniu się z kapitanem, wszyscy poszli na kebab, lody i spacer po nabrzeżu. Dzień był wyjątkowo udany i pełen wrażeń.

Galeria tutaj