received 3000289343526164Pomimo panującej pandemii i ograniczonej liczby dzieci staramy się, aby życie szkolne nie odbiegało od tego sprzed pandemii. 19 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs czytelniczo - plastyczny pt. „Moja ulubiona bajka” w ramach innowacji Zaczytani. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności i funkcji poznawczych uczniów. Uczestnicy mieli okazję rozwijać różne zdolności doskonale się przy tym bawiąc. Podczas wizyty w szkolnej bibliotece pan Jacek Bochenek przypomniał dzieciom zasady wypożyczania książek, opowiedział kilka ciekawostek czytelniczych oraz zachęcił do częstego z niej korzystania. Po wycieczce do biblioteki, w której uczniowie samodzielnie wypożyczyli wybrane przez siebie bajki, nastąpiła próba czytania, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek oraz gry i zabawy. W konkursie brali udział uczniowie klas 1-3: Aleksandra Wąsowicz, Lena Wieczorek, Marcel Wincek, Roman Polzin i Oskar Pawłowski. Dzieci wykazywały się znajomością bajek, umiejętnością czytania, kreatywnością plastyczną a także rozpoznawaniem emocji bohaterów. Jury przyznało wszystkim pierwsze miejsce, jednak na szczególne wyróżnienie ze względu na płynność czytania i intonację zasłużyła Aleksandra Wąsowicz z klasy 1a. Każdy otrzymał dyplom i słodki upominek. Inicjatorką konkursu była p. Ewa Nowicka a w jego zorganizowaniu i przeprowadzeniu pomagały panie: Ewa Tyborczyk, Brygida Skolarus, Małgorzata Somionka oraz Bożena Helińska.

Galeria tutaj