IMG_20210223_095358.jpg 19 lutego uczniowie klasy 1a zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Celem zajęć, które  przeprowadził Pan Jacek Bochenek, było zachęcenie  najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę do książki, która będzie im przypominała o tej niezwykłej lekcji. Przyszedł również czas na wypożyczenie  pierwszej książki i radość nowych czytelników była ogromna.

Dorota Pawelczyk