W tym kończącym się trudnym dla wszystkich roku, kiedy społeczność szkolna jest na zdalnym nauczaniu - w naszej szkole zapanowała cisza. Puste i ciche korytarze nie przypominały zgiełku i gwaru a obostrzenia i zdalna nauka w domach w ostatnim czasie nie służyły integracji społeczności szkolnej. Tylko kilkoro uczniów z klasy 1, 2, 3, i 6 realizowało zdalne nauczanie w szkole, korzystało z zajęć świetlicowych. Ponieważ naszą szkolną tradycją było zawsze dekorowanie szkoły na święta Bożego Narodzenia - nie mogło być i w tym roku inaczej.

Na początku grudnia została ustrojona i rozświetlona kolorowymi lampkami choinka oraz zawieszone zostały dekoracje oświetleniowe na zewnątrz szkoły: renifery, łańcuchy a przed świętami - wyświetlane były życzenia. Wszystkie okna na parterze i I-go piętra zostały udekorowane świątecznie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Brygidy Skolarus.

Na zajęciach świetlicowych dzieci chętnie uczestniczyły w wykonaniu bożonarodzeniowych ozdób i dekoracji: bombek, papierowych aniołków, choinek, różnobarwnych łańcuchów. Wykonały bożonarodzeniowe kartki.

Świąteczne ozdoby uzupełniały wymowę zbliżających się świąt, podkreślały wyjątkowość tych dni, nadały im uroczystego charakteru. Poza tym cieszyły nasze oczy, umilały czekanie na święta, wprowadzały odrobinę blasku i piękna. Dzięki temu pomimo pandemii w szkole zapanował świąteczny nastrój.

We wtorek 22 grudnia wychowawcy klas zorganizowali ze swoimi uczniami zdalne, wigilijne spotkania. Nauczyciele uczestniczyli także w wigilijnym spotkaniu. Było piękne przesłanie księdza Wojciecha Froehlich’a oraz prezentacja pani Anny Konopy o Bożym Narodzeniu i życzenia dyrekcji:

Kartka Bożonarodzeniowa

Galeria tutaj