IMG_20201110_133023.jpg Listopad to jeden z tych miesięcy w roku,   kiedy częściej niż kiedy indziej, myślimy o   patriotyzmie, ojczyźnie, polskiej historii. A to   za sprawą 11 listopada – Święta   Niepodległości, które obchodzimy co roku   dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez   Polskę niepodległości w 1918 roku po 123   latach zaborów. Uczniowie klas młodszych   podczas zajęć rozmawiali na temat symboli   narodowych, ważnych wydarzeń z polskiej   historii, przypomnieli słowa i melodię „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wykonali tematyczną pracę plastyczną. Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się dużo wcześniej wykonując gazetkę ścienną na korytarzu naszej Szkoły. Narodowe Święto Niepodległości to bardzo ważne święto dla nas, Polaków. Powinno nam ono uświadomić, że nie zawsze żyliśmy w wolnym kraju.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek, Katarzyna Kiersnowska