Dziś w ramach Akcji Sprzątania Świata oprócz porządków wokół terenu należącego do Szkoły SP 9 w Słupsku włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY z Prezydentem. Klasa 8a przygotowała plakaty informacyjne na temat tego wydarzenia, a klas 7a dziś na 5. godzinie lekcyjnej posadziła wokół szkolnego placu zabaw 10 drzewek świerkowych. Drzewka zostały posadzone w ziemi ogrodniczej, zasilone naturalnym nawozem i obficie podlane. Mamy nadzieję, że wszystkie się przyjmą i zostaną z nami na długo zdobiąc szkolne otoczenie i umilając chwile spędzone na szkolnym placu zabaw. Sadzonki otrzymaliśmy od Fundacji "Sub ventum" Nadleśnictwa Leśny Dwór. Dziękujemy Fundacji za włączenie nas do akcji "Clean up the World in Słupsk" w ten wyjątkowy i pożyteczny sposób. Już wieczorem na naszym szkolnym Facebooku konkurs na morskie nazwy dla drzewek. Przeczytajcie informacje z plakatu na zdjęciach i szykujcie pomysły.

Iwona Poźniak, Sylwia Siedlar