14 i 15 września 2020 r. uczniowie klas: I, II, III, IV, VI i VII naszej szkoły w ramach edukacji włączającej na rzecz osób niepełnosprawnych, uczestniczyli w warsztatach pt. „Kaleka czy COOL-awy” przeprowadzonych przez Fundację Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Zajęcia poprowadzone przez osobę niepełnosprawną - fundacji oraz jego przyjaciół pozwoliły realnie spojrzeć na problem niepełnosprawności i niejako się z nim oswoić. Uczniowie przekonali się, że ludzie na wózku inwalidzkim mogą doskonale funkcjonować w społeczeństwie. Wcielając się w rolę osoby niepełnosprawnej i jego asystenta, uczyli się wzajemnego porozumiewania się, odczytywania potrzeb oraz pokonywania barier architektonicznych napotykanych na co dzień w otaczającej przestrzeni. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych uczniów i uwrażliwi ich na otwartość oraz chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. A hasło przewodnie Dnia Szalonego Wózkowicza: Eliminujmy bariery, przełamujmy stereotypy, pomagajmy w codziennym funkcjonowaniu niepełnosprawnym, aby każdy z nas czuł się szczęśliwy i cieszył się życiem, zagości na stałe w umyśle każdego młodego człowieka, który w przyszłości może uczynić świat równym i piękniejszym.
K. Kiersnowska, D. Pawelczyk, I. Maciaszek