9Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na oddziale chirurgicznym dla dzieci gościliśmy przedstawicieli Słupskiej Szkoły Policji. Umundurowani wolontariusze - policjanci wzbudzili duże zaciekawienie i zdziwienie – nie tylko wśród pacjentów oddziału, ale także ich rodziców i opiekunów. Były rozmowy i wspólne zabawy. Wolontariusze z łatwością nawiązali kontakt z hospitalizowanymi dziećmi.

W każdą środę słuchacze Słupskiej Szkoły Policji będą spotykać się i bawić z dziećmi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Będą czytać bajki, obdarowywać kolorowankami, ale najczęściej odpowiadać na pytania. Ten pięknie spędzony wspólnie czas pomaga dzieciom oderwać się i zapomnieć o zabiegach, badaniach czy chorobie. I że muszą przebywać w szpitalu.

Dziękujemy za radość i uśmiech, z jakim  uczestniczą za każdym razem w tych spotkaniach.

Małgorzata Somionka,  Ewa Tyborczyk