noLimIT8 marca osiem dziewcząt z klasy 5a, 5b i 6a pod opieką p. Anny Butryn wzięło udział w kolejnych warsztatach informatycznych w ramach przedsięwzięcia Informatyka na Obcasach. Warsztaty odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Celem warsztatów było zachęcenie młodych dziewcząt do poznawania nowych technologii, by tym samym przyczynić się do zmniejszenia dysproporcji między liczbą kobiet a mężczyzn studiujących i pracujących w obszarach STEM (Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka). Zajęcia z kodowania odbywały się w oparciu o stronę www.informatykanaobcasach.com. Dziewczęta  tworzyły współczesną wersję gry Tamagochi oraz w ramach zabawy ze sztuczną inteligencją na podstawie zdjęć dowiadywały się, jak rasa psa pasuje do osoby ze zdjęcia. Po warsztatach wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz każda szkoła otrzymała dyplom za udział.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266