20190308 114839Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień. Z tej okazji przełożony został sprawdzian z języka polskiego, a lekcja nabrała luźnego charakteru. Najpierw chłopcy wręczyli koleżankom piękne goździki, a wychowawczyni - piernikowe korony - symbol władzy, potęgi i godności. Następnie klasa została podzielona na cztery grupy, w których uczniowie mieli wspólnie wykonać zadania. "Wymień 5 osób z dziedziny nauki, które osiągnęły sukces", "Wymień 5 osób ze świata polityki", "Wymień 5 znanych autorów książek" - to tylko kilka z nich. Jeśli podczas udzielania odpowiedzi w danej grupie przeważały nazwiska mężczyzn, nauczycielka stawiała kreskę pod literką "M" na tablicy. Jeśli większą część z wymienionych postaci stanowiły kobiety, kreska stawiana była pod literą "K". Klasa przekonała się, że w 95% wymieniali samych mężczyzn. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego tak jest. Porozmawialiśmy o sławnych kobietach, o roli kobiet we współczesnym świecie, o oczekiwaniach, obowiązkach i zakazach, jakie są przed nimi stawiane. Jeden z wniosków, do jakiego doszli uczniowie brzmiał: Dziewczynki są tak samo silne, jak chłopcy i mogą osiągnąć w życiu takie same sukcesy. W końcu siła jest kobietą :).

Agnieszka Cegłowska-Lepszy

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266