dzien kropki„Międzynarodowy Dzień Kropki” narodził się w 2008 r. i był on związany z książeczką pod tytułem „The Dot”, której autorem jest amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds. Jej bohaterka - mała Vashti - dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Obecnie święto jest obchodzone w 108 krajach. W tym roku nasi uczniowie też włączyli się w te obchody. Dziewczęta z kl. 8b wykonały na korytarzu gazetkę, która podaje różne znaczenia tego wyrazu, wyrazy pokrewne, związki frazeologiczne z kropką oraz jego brzmienie w innych językach. 14 wrzesienia część uczniów pojawiła się w szkole w ubraniach w kropki.

Danuta Milczarek