IMG 20190404 1426234 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przesłuchaniu do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadanie konkursowe polegało  na grupowym wykonaniu jednogłosowo,        „a cappella” przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły  Hymnu Państwowego i dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Celem konkursu było doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukowanie w celu utrzymania szacunku dla symboli narodowych, edukację muzyczną, poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem, rozwój umiejętności muzycznych–emisji głosu, poprawnej intonacji, pamięci muzycznej, znajomości nut, wartości rytmicznych, interpretacji utworu muzycznego, poszerzenie znajomości literatury muzycznej o repertuar najważniejszych polskich pieśni hymnicznych, wdrażanie do współpracy w grupie, kształtowanie poczucia wartości wspólnego działania, realizacji wspólnego celu i odpowiedzialności za jego osiągniecie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

 

Nasi uczniowie w obecności komisji jurorskiej prof. dr hab. Romana Grucza, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Romantycznego w Turznie, dyrektora Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie, prof. dr. hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej z Akademii Muzycznej w Gdańsku, zaśpiewali (pod batutą p. Elizy Prasowsiej) hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, „Odę do radości” i „Rotę”. Przybyłe jury dokonało rejestracji dźwięku i obrazu, a następnie oceni występ. Szkoły, które osiągną najwyższą punktację przejdą do etapu drugiego wyłaniającego laureatów. Koncert był dla całej społeczności szkolnej niezwykłą lekcją nie tylko muzyki, ale też historii. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Dorota Pawelczyk.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem uczyli się słów pieśni, które na wiele lat pozostaną im w pamięci i sercach. JESTEŚMY Z WAS DUMNI.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266