19.03.2022 r. 33 uczniów z klas: 1a, 2a, 3a, 5a, 7a pod opieką pań: B. Helinskiej, A. Piechowskiej, B. Skolarus i M. Somionki uczestniczyli w Rajdzie „WIOSNA” zorganizowanym przez PTTK w Słupsku, któremu towarzyszył konkurs MARZANNA. Z naszej szkoły były 4 kukły przygotowane przez: Maję Włodarską (1a) i Kacpra Skibińskiego (2a), Olę Wąsowicz (2a) i Filipa Plebanka (2a), Kubę Woynowskiego (1a) i Maję Kowalską (2a), Anastazję Sucharską i Oliwię Smagieł (7a). Marzanna Mai Włodarskiej i Kacpra Skibińskiego otrzymała wyróżnienie a wszyscy uczestniczący w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Punktem zbiórki był Park Kultury i Wypoczynku, gdzie spotkało się mnóstwo rajdowiczów z różnorodnymi marzannami. Po rozstrzygnięciu konkursu w blasku słonecznych promieni wędrowaliśmy w Lasku Południowym trasą szkolną. Pogoda nam dopisała. Podczas wędrówki podziwialiśmy pierwsze wiosenne kwiaty. Po godzinnym spacerze każdemu smakowała kiełbasa własnoręcznie usmażona na ognisku kiełbasa. W drodze do szkoły zadowoleni marzyliśmy o ciepłej herbacie i następnym rajdzie.