IMG 20181130 10044630 listopada w sali gimnastycznej odbyły się Andrzejki dla klas 1-3, które od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby, pobudzając wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przeniosły   w świat marzeń i fantazji, do „Krainy Magii”. Uczniowie poprzez wróżby i czary dowiedzieli się o „swoim losie”. Kim będą w przyszłości, jak będzie miała na imię przyszła żona, czy mąż? Oraz co ich czeka w najbliższym czasie. Były wróżby z papieru, magiczne liczby, zaczarowane serca z imionami, kolory-walory, owocowy stół, zawody w przyszłości, pudełka z przepowiednią,, muzyczna loteryjka połączona z zabawą i tańcem.

Brygida Skolarus, Elżbieta Wojciechowska