Działa od wielu lat, jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów, rozbudzanie czytelnictwa oraz pozyskanie jak największej grupy młodzieży do prac na rzecz propagowania czytelnictwa i włączenia uczniów w reklamę biblioteki na terenie szkoły, a także w środowisku lokalnym.

Dzięki pracy w grupie uczniowie uczą się współdziałania w zespole, podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji, koleżeństwa.

Koło Przyjaciół Biblioteki jest propozycją zajęć dla uczniów z różnymi uzdolnieniami i predyspozycjami, często także dla tych, którzy nie potrafią znaleźć się w szkole.

Uczniowie zapisani do koła pomagają w pracach bibliotekarskich jak:  

  • oprawa książek,
  • naprawa książek starych i zniszczonych,
  • pieczętowanie nowych książek,
  • pomoc w utrzymaniu porządku na półkach w wypożyczalni i czytelni.

       Wykonują oprawę muzyczną, plastyczną i scenografię do imprez bibliotecznych, przedstawień, wystaw itp. Uczniowie, należący do koła, przygotowują inscenizacje dla uczniów klas pierwszych z okazji pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, montaże słowno – muzyczne, konkursy, polecają koleżankom i kolegom ciekawe książki, zapoznają z nowościami wydawniczymi.

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266