Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Regulamin

1. Organizatorem akcji ,, Pomagamy bezdomnym zwierzętom‘’ jest Samorząd Uczniowski klas 4-6

2. Uczestnicy: uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku

3. Czas trwania: do 20 listopada 2015r.

4. Cele akcji:

- rozwijanie empatii

- integracja uczniów

- motywowanie dzieci do niesienia pomocy zwierzętom ze schroniska

- kształtowanie pozytywnych cech charakteru dzieci

5. Przedmiot zbiórki: karma dla psów, karma dla kotów, koce, kołdry, poduszki..

6. Uczestnicy akcji zostawiają przyniesione rzeczy u pani Doroty Pietrzak. Dołączają do nich karteczkę z imieniem i nazwiskiem

7. Uczniowie za swoją aktywną postawę otrzymują punkty dodatnie z zachowania: 10 punktów (jednorazowo, bez względu na ilość przyniesionych darów). Punkty wystawia opiekun SU.

Regulamin zbiórki makulatury

1. Makulaturę można przynosić do p. Siedlar lub wychowawcy.

2. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego. Dla zwycięzców dyplomy i nagrody.

3. Każdy kto weźmie udział w akcji otrzyma punkty ze sprawowania.

Za 1 kg makulatury – 1 punkt ze sprawowania.

Nie więcej jak 50 w semestrze.

Zbiórka zużytych baterii i puszek aluminiowych

W trosce o czystość naszej planety uczniowie naszej Szkoły wiedzą, iż nie wolno wyrzucać do kosza zużytych baterii i puszek aluminiowych.Baterie zawierają szkodliwe substancje, który mogłyby przedostać się do gleby i wód gruntowych. Dlatego my zbieramy baterie i przekazujemy je do utylizacji. Baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne dla środowiska, dlatego powinny być bezwzględnie zbierane do specjalnie do tego przeznaczonych pojemników. Baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, lit, mangan kadm i rtęć, które są szczególnie toksyczne dla naszego organizmu i nie ulegają neutralizacji czy redukcji. Warto pamiętać, że źle składowane zużyte baterie zatruwają glebę i wodę. Dla przykładu jedna bateria guzikowa do zegarka może skazić od 5-50 tysięcy litrów wody, a jeden "paluszek" na trwałe zanieczyszcza 1m3 ziemi.

Puszki aluminiowew całości nadają się do ponownego przetworzenia i nie muszą trafiać na wysypiska śmieci. Odzysk aluminium z puszek prowadzić można w nieskończoność, nie powodując utraty jakości metalu.

Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej surowców otrzymają dyplom Wzorowego Ekologa oraz zostaną nagrodzeni podczas Festynu Rodzinnego.

Jeśli chcesz zapoznać się z regulaminem zbiórki kliknij tutaj