10Dekorowanie oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na święta Bożego Narodzenia był przyjemnym czasem spędzonym wspólnie z małymi pacjentami i ich najbliższymi. Każdy chętnie uczestniczył w robieniu dekoracji (wyplatane bombki z kolorowych pasków papieru), ubieraniu choinek lub wieszaniu gotowych elementów (papierowe: aniołki, gwiazdy betlejemskie, gwiazdki, girlandy).

Świąteczne ozdoby uzupełniły wymowę świąt, podkreśliły wyjątkowość tych dni, nadały im uroczystego charakteru. Poza tym, oczywiście cieszyły nasze oczy, umilały świąteczny czas, wprowadziły odrobinę blasku i piękna w nasze życie.

W przygotowaniu świątecznych dekoracji aktywnie wspomogły nas dzieci z rodzin zastępczych pozostających pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku. Pod opieką pani Emilii Formeli – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej z MOPR, dzieci wykonały i zawiesiły 21 grudnia 2018 r. przepiękny łańcuch, który nadał niepowtarzalny radosny, bożonarodzeniowy charakter poczekalni SOR-u dziecięcego. Zanim mali pacjenci weszli na oddział mogli poczuć atmosferę świąt już od przekroczenia progu.

Serdecznie dziękujemy pani Emilii i jej podopiecznym za wspaniałą inicjatywę.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka