9W ramach zdobywania i pogłębiania wiedzy o własnej miejscowości   i regionie wychowawca klasy 5a p. Anna Butryn postanowiła włączyć uczniów do zabawy, której pomysłodawcą było Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. Zabawa miała na celu dotarcie do miejsc w naszym mieście, w których są postawione figurki niedźwiadków.  Na pierwszych zajęciach uczniowie wysłuchali dwóch legend autorstwa Jolanty Nitkowskiej – Węglarz zamieszczonych w książeczce pt. „Niedźwiadek szczęścia legenda słupska”.  Pierwsza z nich opowiadała o historii niezwyciężonego łowcy niedźwiedzi, który posiadał bursztynowy talizman w kształcie niedźwiadka, który to zgubił.

Druga legenda mówiła o tym, jak talizman został odnaleziony po wielu latach w Słupsku i jak od tego momentu zaczął przynosić miastu i jego mieszkańcom szczęście. Następnie wychowawczyni rozdała uczniom książeczki z naklejkami, które otrzymała z CIT. W dwuosobowych  grupach mieli udać się do centrum miasta i tam, według mapki zamieszczonej w książeczce mieli odnaleźć 9 niedźwiadków szczęścia, które zdobią ulice naszego miasta. Zadaniem uczniów było również wykonanie sobie zdjęcia z niedźwiadkiem i zamieszczenie właściwej naklejki w książeczce. Wielu wykonało zadanie wzorowo, a w zamian za trud otrzymali z Centrum Informacji Turystycznej dyplom Zdobywcy Słupskiego Niedźwiadka.

Anna Butryn