1520 stycznia 2018 r. uczniowie z klasy 3a pod opieką p. Małgorzaty Somionki oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK pod opieką p. Dagmary Grajczak i p. Beaty Grądzkiej uczestniczyli w XXVII RAJDZIE ZIMOWYM. Wszyscy ubrali się ciepło, bo spacer zapowiadał się na dłuższą wyprawę. Tym razem wędrowaliśmy urokliwymi ścieżkami Parku Krajobrazowego Dolina Słupi obserwując las w zimowej szacie, który z daleka prezentował się bardzo pięknie. Biały, puszysty śnieg, który otulał gałęzie drzew sprawiał wrażenie, jakby były ubrane w śliczne, białe sukienki. Zmarznięta i przykryta śniegiem ziemia tonęła w bieli. Zimowy, ośnieżony las wydawał się spokojny i nieco smutny, ale miał niepowtarzalny urok. Tylko po śladach na śniegu widzieliśmy, że las ma swoich mieszkańców. W Krzyni na zamarzniętym brzegu jeziora w pobliżu elektrowni wodnej baraszkowało stado łabędzi.

Choć nie słyszeliśmy świergotu ptaków, to i tak miło spędziliśmy czas. Najwspanialszym momentem naszej wędrówki było ognisko w Łysomiczkach, gdzie ogrzewaliśmy się i jedliśmy upieczoną kiełbaskę. Wśród wesołych pisków w trakcie bitwy na śnieżki, zabawom na śniegu nie było końca. Wszyscy cieszyli się świeżym powietrzem i pięknem zimowej aury. Z czerwoną buzią, zimnymi policzkami i palcami u nóg, marzyliśmy o herbacie z cytryną i sokiem malinowym oraz o cieple swojego przytulnego domu.

Razem z nami wędrowała pani wicedyrektor Jolanta Porada, której dziękujemy za obecność, pomocną dłoń i wsparcie.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266