20180510 133219Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej obchodzony jest każdego roku 12 maja.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Pielęgniarstwo jest szansa poprawy opieki i leczenia pacjentów przewlekle chorych”. Pielęgniarka jest najbliżej chorego a praca jaką wykonuje wymaga od Niej wyjątkowego poświęcenia i oddania. To ona wie jak pomóc choremu w przeżywaniu zaistniałej choroby, rozłąki z najbliższymi. Jak go pocieszyć, ukoić ból czy zrozumieć dlaczego jest w szpitalu. Doceniamy wkład wszystkich Pielęgniarek w codzienną pomoc nad małym i większymi pacjentami, ich chęć niesienia pomocy i troskę jaką okazują chorym dzieciom i ich rodzicom każdego dnia.

Z tej okazji nauczyciele naszej szkoły pracujący na oddziałach dziecięcych słupskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego złożyli z serca płynące życzenia: satysfakcji z wyjątkowo odpowiedzialnej misji, sukcesów w pracy i w życiu osobistym. Pielęgniarki otrzymały koszyki z serduszkowymi, lizakami a nagrodą  także dla nas - była radość i uśmiech na twarzach Pielęgniarek, z którymi pracujemy na co dzień.

Nauczyciele pracujący na oddziałach dziecięcych:

A. Butryn, M. Somionka, E. Tyborczyk, Z.Stec, I.Sysojew-Osiński.