IMG 41796 kwietnia 2018r. uczniowie biorący udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Doroty Pawelczyk, p. Beaty Grądzkiej, p. Zbigniewa Steca, p. Igora Sysojewa-Osińskiego uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku i do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Znajdujące się na terenie dawnego fortu Centrum Hewelianum to połączenie historii z nowoczesnymi i interaktywnymi wystawami. Nasi uczniowie obejrzeli wystawę „Dookoła świata”. Swoją przygodę rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona była Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Znalazły się tam regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami oraz winda przenosząca na różne wysokości i głębokości. W strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów uczniowie zobaczyli zjawisko pustynnej burzy.

W kolejnych strefach dzieci sprawdzały, jak powstaje fala, mogły poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze, podziwiały zorzę polarną. Podczas aktywizujących zajęć chemiczno-fizycznych dowiedziały się na czym polega praca chemika. Przeprowadzały doświadczenia, obserwowały i wyciągały wnioski na podstawie ich wyników.

Centrum Nauki Experyment to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy. Nasi uczniowie wzięli udział w podróży w kosmos. Planetarium zabrało ich w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, odkryło i wyjaśniło niesamowite zagadki Wszechświata. Zajęcia wzbogacone były grami i doświadczeniami, które pozwoliły utrwalić przedstawiony uczestnikom materiał. Mogli z bliska zobaczyć planety, ich księżyce, odległe galaktyki, piękne mgławice oraz wiele innych ciekawych zjawisk. Wykonywali również doświadczenia, które pokazały jak zachowują się różne przedmioty w próżni.

Po zajęciach wszyscy udaliśmy się na obiad. Dzieci szczęśliwe i pełne pozytywnych emocji, mimo późnych godzin wieczornych, wróciły do szkoły.

Dorota Pawelczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266