36 października 2017 roku uczniowie, biorący udział w Interaktywnych warsztatach matematycznych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Iwony Maciaszek i p. Małgorzaty Somionki odbyli wspaniałą wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Dzieci bawiły się i odkrywały tajemnice świata podczas zwiedzania interaktywnych wystaw w Centrum Nauki Experyment w Gdyni i w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Instruktorzy prowadzący ciekawe zajęcia na temat Pogoda bez tajemnic przypomnieli uczniom składniki pogody, zapoznali z urządzeniami do ich pomiaru oraz wspólnie rozwiązywali quizy, zagadki, rebusy, krzyżówki i kalambury.

Animatorzy zaprezentowali widowiskowy pokaz eksperymentalny m. in. z użyciem suchego lodu, podczas którego dzieci poznały trzy stany skupienia wody i ich właściwości oraz obserwowały różnicę między parowaniem i wrzeniem. Bogactwo eksponatów zachęcało do samodzielnego poznawania świata. Słoneczna pogoda umożliwiała podziwianie panoramy Gdańska z pięknego punktu widokowego – Góry Gradowej. Po obiedzie był czas na spacer po Długim Targu i spotkanie z Neptunem. Zabawy i nauki było co niemiara.

Małgorzata Somionka