36 października 2017 roku uczniowie, biorący udział w Interaktywnych warsztatach matematycznych w ramach projektu „Szansa na sukces”, pod opieką p. Iwony Maciaszek i p. Małgorzaty Somionki odbyli wspaniałą wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Dzieci bawiły się i odkrywały tajemnice świata podczas zwiedzania interaktywnych wystaw w Centrum Nauki Experyment w Gdyni i w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Instruktorzy prowadzący ciekawe zajęcia na temat Pogoda bez tajemnic przypomnieli uczniom składniki pogody, zapoznali z urządzeniami do ich pomiaru oraz wspólnie rozwiązywali quizy, zagadki, rebusy, krzyżówki i kalambury.

Animatorzy zaprezentowali widowiskowy pokaz eksperymentalny m. in. z użyciem suchego lodu, podczas którego dzieci poznały trzy stany skupienia wody i ich właściwości oraz obserwowały różnicę między parowaniem i wrzeniem. Bogactwo eksponatów zachęcało do samodzielnego poznawania świata. Słoneczna pogoda umożliwiała podziwianie panoramy Gdańska z pięknego punktu widokowego – Góry Gradowej. Po obiedzie był czas na spacer po Długim Targu i spotkanie z Neptunem. Zabawy i nauki było co niemiara.

Małgorzata Somionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266