20171003 1005423 października 2017r. uczniowie klasy 5 a reprezentowali naszą Szkołę w Urzędzie Miejskim w Słupsku w II Mini Olimpiadzie Szkoła Młodego Biznesmena - Gdzie Mieszkają Pieniądze. Każdą publiczną słupską szkołę podstawową, a było ich 10, reprezentowały trzyosobowe drużyny. W skład naszej ekipy wchodzili: Magdalena Pruss, Katarzyna Stefanek i Filip Sielski. Wśród zaproszonych gości byli również dyrektorzy szkół i nauczyciele prowadzący szkolne SKO.

Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania była „Szkoła Młodego Biznesmena”- Zakładamy Firmę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, która dotyczyła Szkolnej Kasy Oszczędności. Dzieci wymyślały nazwę Firmy, tworzyły logo swojego biznesu, wybierały prezesa zarządu, dyrektora finansowego i głównego księgowego. Uczestnicy „zarabiali” swoje pierwsze pieniądze, inwestowali w Firmę, liczyli pieniądze, zastanawiali się, czy warto wziąć kredyt. Wypełniali formularze niezbędne do założenia swojej Firmy. Trudną konkurencją okazały się pytania i zagadka matematyczna, ale nasi uczniowie dobrze sobie poradzili. Na zakończenie „młodzi biznesmeni” otrzymali upominki. Nasza Szkoła zajęła 6 miejsce. Gratulacje!

Atmosfera spotkania była bardzo miła. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Katarzyna Kiersnowska