20171003 1005423 października 2017r. uczniowie klasy 5 a reprezentowali naszą Szkołę w Urzędzie Miejskim w Słupsku w II Mini Olimpiadzie Szkoła Młodego Biznesmena - Gdzie Mieszkają Pieniądze. Każdą publiczną słupską szkołę podstawową, a było ich 10, reprezentowały trzyosobowe drużyny. W skład naszej ekipy wchodzili: Magdalena Pruss, Katarzyna Stefanek i Filip Sielski. Wśród zaproszonych gości byli również dyrektorzy szkół i nauczyciele prowadzący szkolne SKO.

Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania była „Szkoła Młodego Biznesmena”- Zakładamy Firmę. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, która dotyczyła Szkolnej Kasy Oszczędności. Dzieci wymyślały nazwę Firmy, tworzyły logo swojego biznesu, wybierały prezesa zarządu, dyrektora finansowego i głównego księgowego. Uczestnicy „zarabiali” swoje pierwsze pieniądze, inwestowali w Firmę, liczyli pieniądze, zastanawiali się, czy warto wziąć kredyt. Wypełniali formularze niezbędne do założenia swojej Firmy. Trudną konkurencją okazały się pytania i zagadka matematyczna, ale nasi uczniowie dobrze sobie poradzili. Na zakończenie „młodzi biznesmeni” otrzymali upominki. Nasza Szkoła zajęła 6 miejsce. Gratulacje!

Atmosfera spotkania była bardzo miła. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.

Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Polub nas!

facebook

Zaloguj

SKO

IMG 2266