DSCN0208Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb i idealnym pretekstem do spędzania niezapomnianego wieczoru w gronie przyjaciół i nie tylko.

W andrzejkowych czarach-marach biorą udział zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wróżb na ten czarodziejski wieczór jest bardzo dużo. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wróżby powinno się traktować tylko jako żarty i dobrą zabawę.

Właśnie 29 listopada do takiej wesołej i wspólnej zabawy zostały zaproszone wszystkie dzieci z klas I-III przez panie ze świetlicy szkolnej. Andrzejki odbyły się w sali gimnastycznej. Uczniowie próbowali poprzez wróżby dowiedzieć się, kim będą w przyszłości, jak ma na imię przyszły mąż czy żona oraz co ich czeka w najbliższym czasie.

Były wróżby z papieru, magiczne liczby, zaczarowane serca z imionami, kolory-walory, owocowy stół, zawody w przyszłości, pudełko z przepowiednią, muzyczna loteryjka.

Dzieci dobrze się bawiły i zdobyły „tajemną wiedzę”.

Brygida Skolarus, Elżbieta Wojciechowska