Działa od wielu lat, jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów, rozbudzanie czytelnictwa oraz pozyskanie jak największej grupy młodzieży do prac na rzecz propagowania czytelnictwa i włączenia uczniów w reklamę biblioteki na terenie szkoły, a także w środowisku lokalnym.

Dzięki pracy w grupie uczniowie uczą się współdziałania w zespole, podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji, koleżeństwa.

Koło Przyjaciół Biblioteki jest propozycją zajęć dla uczniów z różnymi uzdolnieniami i predyspozycjami, często także dla tych, którzy nie potrafią znaleźć się w szkole.

Uczniowie zapisani do koła pomagają w pracach bibliotekarskich jak:  

  • oprawa książek,
  • naprawa książek starych i zniszczonych,
  • pieczętowanie nowych książek,
  • pomoc w utrzymaniu porządku na półkach w wypożyczalni i czytelni.

       Wykonują oprawę muzyczną, plastyczną i scenografię do imprez bibliotecznych, przedstawień, wystaw itp. Uczniowie, należący do koła, przygotowują inscenizacje dla uczniów klas pierwszych z okazji pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, montaże słowno – muzyczne, konkursy, polecają koleżankom i kolegom ciekawe książki, zapoznają z nowościami wydawniczymi.

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266