ICIMHistoria ICIM

W roku szkolnym 2007/2008 w klasie nr 210 utworzono Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu można bezpłatnie korzystać z Internetu oraz z programów multimedialnych. Uroczystość oficjalnego otwarcia Centrum miała miejsce 18 marca 2008 r., została poprzedzone lekcją pokazową przeprowadzoną przez Dyrektora Szkoły Jana Wilda. W ceremonii wzięła udział Małgorzata Stenka - Kozłowska, starszy wizytator Kuratorium Oświaty oraz pięcioosobowa delegacja partnerskiej szkoły z Chipiony w Hiszpanii i dyrektorzy słupskich szkół podstawowych. Natomiast uroczyście przecięła wstęgę Patrycja Czarnecka, uczennica klasy VI „c” – laureatka Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

Formy wykorzystania ICIM

W ICIM odbywają się zajęcia kół zainteresowań (np. matematyczne, dyslektyczne, przyrodnicze, wyrównawcze, historyczne, biblioteczne, artystyczne, języka niemieckiego, dziennikarskie, poprawnej polszczyzny, polonistyczne). Nauczyciele korzystają z ICIM w celu: uzupełnienia dokumentacji szkolnej, opracowania pomocy dydaktycznych, scenariuszy zajęć, publikacji, przygotowania prac dyplomowych, promowania szkoły. W Centrum odbywają się projekcje filmów i klasowe prezentacje multimedialne.

Regulamin ICIM

1. Z komputera mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki szkolnej (z wyjątkiem przerw międzylekcyjnych).

2. Komputery w bibliotece szkolnej służą do wyszukiwania informacji edukacyjnych oraz korzystania z multimediów dostępnych w czytelni.

3. Stanowiska komputerowe włącza, wyłącza oraz loguje czytelnika wyłącznie nauczyciel bibliotekarz.

4. Praca przy komputerze jest możliwa po otrzymaniu zgody nauczyciela bibliotekarza

5. Użytkownik podaje rodzaj wykonywanej czynności, w przypadku korzystania z Internetu - określa tematykę poszukiwanych informacji, dokonuje wpisu w zeszycie odwiedzin.

6. Przy stanowisku może znajdować się 1 osoba.

7. Jednorazowo z komputera można korzystać do 1 godziny lekcyjnej (istnieje możliwość dłuższej pracy, jeżeli są wolne stanowiska).

8. NIE WOLNO! wgrywać własnych programów, kasować zainstalowanych; zapisywać dokumentów na dysku twardym, usuwać istniejących plików.

9. NIE WOLNO! włączać i wyłączać kabli zasilających, dokonywać zmian w już istniejącym oprogramowaniu i ustawieniach systemowych.

10. Zabrania się posługiwania własnymi dyskietkami i płytami CD bez konsultacji z nauczycielem bibliotekarzem.

11. Zabronione jest wykonywanie czynności naruszających prawa twórców lub dystrybutorów oprogramowania.

12. Za naruszenie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera na wyznaczony czas).

13. Za szkody wyrządzone w wyniku umyślnego działania odpowiada użytkownik.

14. W ICIM obowiązuje zakaz picia napojów, spożywania posiłków oraz używania telefonów komórkowych.