Euronet24 listopada w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się konferencja pod tytułem ,,Wdrażanie Projektu Edukacyjnego Euronet 50/50 Max’’. Naszą placówkę reprezentował Dyrektor, pan Paweł Dajer. Imprezę zainaugurowali: pan Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska i pani Beata Maciejewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju Zielonej Modernizacji Miasta. Zgromadzeni obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez: panią Annę Jaskułę, Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć ,,Energie Cites’’ oraz kierowników projektu: panią Patrycję Płonkę i pana Marcina Łojka. Prelegenci zachęcali użytkowników budynków szkolnych do zaangażowania w działania mające na celu ograniczenie zużycia energii poprzez stworzenie finansowej zachęty dla szkół i podmiotów, które je finansują. Połowa zaoszczędzonej kwoty miałaby być wypłacana placówkom oświatowym, która mogłyby ją przeznaczyć na zakup potrzebnego sprzętu czy wycieczki dla uczniów. Druga połowa trafiałaby do władz lokalnych, które płacą rachunki. Zdaniem gości z Krakowa prowadzenie sieci 50/50 ułatwia nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń i pomysłów między szkołami z kraju i zagranicy.  Na zakończenie uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć film przedstawiający wdrażanie metodologii 50/50 w Niemczech.

Dorota Pietrzak