P621129620 czerwca 2016r. w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku odbyło się podsumowanie trzeciej edycji plebiscytu „Pociąg do Kultury”, w którym udział wzięła nasza szkoła. Podziękowania za udział w tegorocznym plebiscycie odebrali uczniowie z klasy II b. Szkolnym opiekunem konkursu była p. Dorota Pawelczyk. Plebiscyt przeprowadzony był w trzech obiektach wystawienniczo-edukacyjnych BGSW: Galerii Kameralnej, Baszcie Czarownic i Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. W konkursie wzięło udział 15 szkół i przedszkoli ze Słupska i Ustki.

Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do czynnego spędzania czasu na twórczym działaniu i poszerzanie ich świadomości kulturalnej. Niestety nie udało się nam zebrać wystarczającej ilości punktów, aby otrzymać miano „Maszynisty kultury” jednak gorąco zachęcamy nauczycieli i uczniów do czynnego udziału w czwartej edycji plebiscytu. Pragniemy, aby nasz „Pociąg do Kultury” jechał przez kolejny rok szkolny, bowiem edukacja kulturalna stanowi bardzo ważny aspekt w życiu i rozwoju każdego młodego człowieka.

Dorota Pawelczyk