DSC 0300 640x42718 czerwca 2016 r. odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem Pomoc dla Sebastiana, ucznia  naszej Szkoły, chorego na nowotwór. Część dochodów z Festynu zostanie przekazana jego rodzinie na cele zdrowotne. Na otwarcie festynu zaprezentowała się para taneczna z Klubu PAKTAN ze Słupska. Dzieci zatańczyły dla nas sambę, czaczę i jivea. Uczennice z klasy 2 b Natalia Błaszkiewicz - i 3 b - Magdalena Pruss, zaśpiewały piosenki.

Później rozpoczął się konkurs na najpiękniejsze ciasto. Jedno z nich zostało zlicytowane przez grupę zwartych rodziców i nauczycieli z dyrekcją na czele – dochód również przeznaczony był dla Sebastiana. Odbył się także konkurs na najzabawniejszą i najciekawszą fryzurę.

Ciekawą atrakcją były konkurencje sportowe organizowane w ramach projektu Erasmus+. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy. Był pokaz Straży Pożarnej i Policji. Bardzo ciekawą i jednocześnie najpopularniejszą atrakcją na festynie, zainicjowaną przez pana Arkadiusza Perchacza, była przejażdżka motocyklem – Trajką.

Podczas trwania festynu grał zespół ILUZJON z wokalem panem Grzegorzem Kundą. Działała loteria fantowa, grill, sprzedaż ciast, napojów. Dzieci mogły również skorzystać z salonu makijażu twarzy i paznokci. Można było się zważyć, zmierzyć ciśnienie i uzyskać porady dietetyczne.

W miłej atmosferze przy udziale dzieci i ich rodziców, zaangażowaniu nauczycieli i pracowników obsługi miło spędziliśmy sobotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli i bawili się z nami jednocześnie wspomagając naszego ucznia Sebastiana.

Katarzyna Kiersnowska