DSCF203417 maja w Sali Widowiskowej ,, Forum’’ Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy miała miejsce wspólna zabawa językami obcymi przeprowadzona w ramach Dnia Języków Obcych III Kobylnickiego Festiwalu Nauki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica; Andrzej Obałek, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO w Słupsku; Iwona Poźniak, nauczyciel języka polskiego, konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Uczniowie ze szkół podstawowych brali udział w konkurencjach z języka angielskiego lub niemieckiego. Naszą placówkę reprezentowali: Jan Karimow z klasy 4b, Wiktoria Boratyńska z klasy 5a i Nikola Klimsiak z klasy 6b. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące kultury i historii Niemiec, wykonały piosenkę ,, Im Laden’’ oraz zaprezentowały scenkę pt: Preise gut, alles gut. Naszą drużynę dzielnie dopingowała grupa pięcioklasistów w składzie: Dawid Zadworzański, Patrycja Maniecka, Patrycja Rataj, Iza Zielińska i Małgosia Marach. Wszyscy świetnie się bawili i w doskonałych humorach wrócili do szkoły. W nagrodę każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy dyplom.

Dorota Pietrzak